W jaki sposób zarządzany dostawca usług może pomóc w uruchomieniu bezpiecznego biznesu

Udostępnij wpis

zarządzany dostawca usług

W jaki sposób zarządzany dostawca usług może pomóc w uruchomieniu bezpiecznego biznesu

W rajdach technologicznych nie chodzi już o finansową siłę potrzebną do inwestowania w najnowsze platformy cyfrowe. Chodzi raczej o utrzymanie szybkości zmian zachodzących w cyfrowym świecie i zapewnienie bezpieczeństwa danych przez cały czas.

Bezpieczeństwo danych ma przecież ogromne znaczenie dla firm technologicznych i innych branż. Naruszenie danych może zaszkodzić dolnej linii, a także uszkodzić obraz. Jednak niewiele firm poważnie traktuje naruszenia danych. Sytuacja jest gorsza w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Wiele razy przerwy w bezpieczeństwie danych są niezauważane lub ignorowane. Te małe przerwy mogą kosztować firmę w dużym stopniu. Zakopanie głowy w piasku zdecydowanie nie jest dobrą opcją dla firm. Każda firma powinna objąć podstawowe kontrole techniczne, aby chronić poufne informacje biznesowe.

Cyberatakom można zapobiec dzięki solidnemu systemowi Managed Service Provider Company. Zarządzana firma świadcząca usługi świadczy usługi informatyczne na podstawie umów. Jego model biznesowy opiera się głównie na trzech filarach - Zarządzaj, Monitoruj i Wspieraj. Proaktywna konserwacja, monitorowanie systemów, zdalne i wsparcie na miejscu to niektóre z zadań, które firma zarządzająca obsługuje dla klienta.

Oto kilka sposobów, w jakie firmy zarządzające usługami IT mogą zapewnić Ci niezawodne i bezpieczne systemy:

Ramy zarządzania ryzykiem: MSP mają dobrze zorganizowane i przetestowane ramy do identyfikacji i zarządzania ryzykiem cybernetycznym. Po identyfikacji, MSP mogą pomóc w złagodzeniu tego ryzyka przy pomocy zaawansowanych rozwiązań systemowych i umiejętności technologicznych. Ich silna zapora ogniowa pozwala bronić się przed cyberprzestępczością. Wykrywanie włamań, zapobieganie utracie danych i inne systemy ochrony sprawiają, że Twoja organizacja jest gotowa do walki z najbardziej śmiercionośnymi wyzwaniami cybernetycznymi.

Doskonała infrastruktura IT: MSP inwestują w tworzenie światowej klasy infrastruktury IT. Jest to ważne, aby zająć się różnymi problemami i sytuacjami, w których klient może napotkać problemy związane z technologią informacyjną. Może to być na przykład potrzeba większej przestrzeni dyskowej i przestrzeni w chmurze, zapotrzebowanie na większą przepustowość dla konkretnej kampanii promocyjnej lub wymyślanie cyfrowej innowacji w celu walki z ostrą konkurencją. Solidna infrastruktura IT to z pewnością trzon renomowanego dostawcy usług zarządzanych przez IT

Kształcenie pracowników: Błędy mogą się zdarzyć nawet wewnętrznie. Przeoczenie lub faux pas przez pracownika może prowadzić do serii awarii bezpieczeństwa. Ważne jest, aby edukować pracowników o nakazach i zakazach korzystania z Internetu. Polityka cybernetyczna jest obowiązkowa dla wszystkich firm. Twój MSP może Ci pomóc w przygotowaniu solidnej polityki i wdrożeniu jej w całej organizacji. Niezwykle istotne jest uwrażliwienie pracowników na politykę i sprawienie, by zrozumieli niebezpieczeństwa związane z inżynierią społeczną lub phishingiem.

Jakość usługi: Branża IT jest taka, gdzie problem może pojawić się bez ostrzeżenia. Dobrze zarządzane przedsiębiorstwo usługowe zapewnia łatwość całodobowego serwisu. Możesz wybrać numer w dowolnym momencie dnia i roku i możesz mieć pewność, że natychmiast otrzymasz rozwiązanie. Kiedy klient wie, że jesteś dla niego dostępny przez cały czas, on ufa ci lepiej i uważa cię za swojego prawdziwego partnera. Dobra usługa daje również Twojemu klientowi możliwość rozszerzenia usług IT na swoich klientów, co prowadzi do wzmocnienia relacji z klientem. Niewątpliwie dobry i solidny zespół serwisowy jest niezmiernie ważnym wyróżnikiem dla zarządzanej firmy oferującej usługi.

Uczciwa komunikacja w sprawie naruszenia danych: To może być trochę trudne. W jaki sposób przekazujesz partnerowi informację, że doszło do naruszenia danych, a niektóre poufne informacje zostały skradzione. Chodzi bardziej o działania podejmowane po naruszeniu danych, ale ważne jest, abyś Ty i Twój MSP byli przygotowani na taką sytuację z góry. Umożliwi to przygotowanie planu walki z każdą sytuacją i ochronę wizerunku firmy. Na przykład poinformuj swoich partnerów o cyberataku, zanim przeczytają go w gazecie na następny dzień. Zaangażuj swoich partnerów w znalezienie rozwiązania. Poszukaj ich wsparcia i odpowiedz na ich pytania, jeśli są związane z utratą danych.

Zarządzana firma oferująca usługi świadczy usługi wsparcia technologii informatycznych i zarządzania w oparciu o umowę. Proaktywna konserwacja, monitorowanie systemów, zdalne i wsparcie na miejscu to niektóre z zadań, które zarządzana firma serwisowa wykonuje z łatwością dla klienta.

Usługi oferują także korzyści finansowe. Będziesz wydawać stałą miesięczną opłatę na zarządzane firmy usługowe. Decydując się na to, oszczędzasz na dużych nakładach inwestycyjnych związanych z konfiguracją pamięci wewnętrznej, bezpieczeństwa, przepustowości sieci itd.

Firma zarządzająca usługami informatycznymi oferuje również dużą elastyczność w zakresie zwiększania skali w razie potrzeby lub zmniejszania skali i oszczędzania kosztów, gdy zachodzi potrzeba konsolidacji. Doskonałe wsparcie serwisowe stanowi dodatkową zaletę współpracy z partnerem zarządzającym usługami IT. Możesz oczekiwać lepszej ciągłości usługi i usługi 24X7. Całodobowe wsparcie zapewnia Twojej firmie przewagę konkurencyjną na rynku.

Nie musisz się martwić kwestiami bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. MSP mają sieci i centra danych, które są odporne na awarie systemów i naruszenia bezpieczeństwa. Renomowany dostawca usług zarządzanych ma solidne praktyki bezpieczeństwa i zgodności, aby zapewnić, że zapora jest zawsze aktualna, a dane są zawsze chronione.

W Collabera nasza wiedza techniczna pozostaje naszą dominującą siłą. Nasz zespół ekspertów zapewnia wyjątkowe połączenie usług dla naszych klientów w zakresie usług inżynierii aplikacji, zarządzania siecią i infrastrukturą, Big Data i Analytics, usług dla użytkowników końcowych, Cloud COE, transformacji Agile i DevOps oraz zintegrowanych usług PMO.

Możesz mieć pewność, że Collabera ma wyjątkowe doświadczenie w zakresie outsourcingu. Nasze usługi są opłacalne, dobrze zbadane, technicznie lepsze i wyjątkowo bezpieczne. Posiadamy certyfikowane i zabezpieczone przez klienta centra rozwoju zbliżeniowego w USA i regionie APAC, które umożliwiają nam oferowanie skalowalnych, elastycznych i bezpiecznych usług zarządzanych przez IT. Usługi zarządzane przez Collabera IT pozwalają klientom skupić się na swoich podstawowych kompetencjach, nie martwiąc się o płynne funkcjonowanie ich funkcji IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rezerwuj


Nazwą użytkownika
Utwórz konto!
Hasło
Zapomniałeś hasła? (blisko)

Utwórz konto!


Nazwą użytkownika
E-mail
Hasło
Potwierdź hasło
Chcesz się zalogować? (blisko)

Zapomniałeś hasła?


Nazwa użytkownika lub e-mail
(blisko)